2012 – Czy jesteś gotowy? – wspomnienie

W dniach od 2 do 16 czerwca 2010 roku, Polski Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Chicago organizował serię wykładów zatytułowanych „2012- czy jesteś gotowy?”

Przez 9 dni zaproszony z Polski pastor Zbigniew Makarewicz oraz pastor Arkadiusz Bojko poruszali między innymi takie tematy: co nas czeka w 2012 roku, czy można wierzyć proroctwom, czy wszystkie proroctwa są prawdziwe, jacy są fałszywi a jacy prawdziwi prorocy, co na temat końca świata mówi Biblia.

(Zbigniew Makarewicz) Od pewnego czasu przepowiednie związane z rokiem 2012 coraz częściej stają się tematem rozmów, artykułów prasowych, produkcji kinowych oraz programów w radiu i telewizji. Jak zwykle, gdy mowa jest o końcu świata towarzyszą temu duże emocje wypływające ze strachu przed nieznanym, obawą przed śmiercią, lękiem przed konfrontacją z Bogiem. Cykl spotkań pt. „Rok 2012 – czy jesteś gotowy?” wychodzi naprzeciw tym wszystkim dylematom.

W trakcie 9 wykładów pastorzy odpowiadali na następujące pytania:

  • Dlaczego zainteresowanie przyszłością jest tak powszechnym zjawiskiem?
  • Proroctwa Nostradamusa i Syblii – czy można im zaufać?
  • Czy Pismo Święte odpowiada na pytania dotyczące przyszłości Ziemi?
  • W jaki sposób powstały przepowiednie związane z rokiem 2012?
  • W jaki sposób wielkie religie uniwersalne przedstawiają wizję końca świata?
  • Jak dokładne są proroctwa biblijne?
  • Kod Biblii – jakie jest jego przesłanie?

ZBIGNIEW MAKAREWICZ jest absolwentem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i duszpasterzem stołecznego zboru adwentystycznego. W Chicago gości na zaproszenie Polskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Jego inne prezentacje to m.in. „Proroczy Kod Biblii”, „Pod Skrzydłami Aniołów”, „Jak Umierały Imperia” oraz „Biblijny Portret Marii”. Swoje wykłady przedstawiał w Polsce i na Antypodach.

Zbigniew Makarewicz gościł już w Chicago w ubiegłym roku, a jego wykłady dotyczące Kodu Leonarda DaVinci cieszyły się sporym zainteresowaniem chicagowskiej Polonii.

ARKADIUSZ BOJKO jest absolwentem Andrews University w Berrien Springs, MI i pastorem Polskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chicago. Prócz wykładów o tematyce historycznej i religijnej, m.in.: Jezus z Nazaretu – Fakty czy mity? Śmierć i co dalej? od ponad 3 lat prowadzi i organizuje programy dotyczące profilaktyki zdrowotnej.

Aby obejrzeć video z wykładów naciśnij ikonkę

Posted in Aktualności.