Angus T. Jones – zostaje Adwentystą Dnia Siódmego

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w USA znalazł się w ostatnich dniach w centrum medialnego zainteresowania za sprawą informacji podanej 28 listopada przez jedną z głównych agencji prasowych CNN zgodnie z którą, Agnus T. Jones (19 lat) występujący od ósmego roku życia w telewizyjnym, meagahitowym serialu komediowym wyprodukowanym przez telewizyjną sieć CBS „Two and a Half Man” został chrześcijaninem, Adwentystą Dnia Siódmego, co może się wiązać z rozwiązaniem przez niego multimilionowego kontraktu.

W filmowym klipie wyemitowanym przez telewizyjną sieć CNN Jones stwierdza:

„Nie mogę być chrześcijaninem i jednocześnie grać w serialu, takim jak „Two and a Half Man.

 Nie, nie możesz być prawdziwym, bojącym się Boga człowiekiem i jednocześnie grać w takim serialu telewizyjnym… Ja wiem, że ja nie mogę…

 Jestem w obsadzie tego serialu, ale nie chcę dłużej występować w „Two and a Half Man…”

 

… i proszę, nie oglądajcie go, przestańcie wypełniać swoje głowy brudem…” (tyle w CNN)

W wiadomościach podanych przez CNN, redaktorka programu powtarza ostatnie słowa z wyemitowanego klipu: „…przestańcie wypełniać swoje głowy brudem…”

  „Z wideo wynika, że A.T. Jones nawrócił się, przyłączył się do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i rozwiązuje kontrakt, który przyniósł mu dochód w wysokości prawie 8 mln dolarów w ciągu dwóch lat!  Kierownictwo programu narazie nie komentuje wypowiedzi Jonesa.

Dlaczego to wszystko się dzieje, dlaczego Jones mówi to co mówi i co to wszystko ma wspólnego z byciem Adwentystą Dnia Siódmego?”

W pokazanym przez CNN klipie filmowym Jones siedzi w towarzystwie czarnoskórego młodego mężczyzny. Jest nim Christopher Hudson, z którym rozmawiał jeden z reporterów CNN. Kim jest Christopher Hudson?

„Jakąś godzinę temu skończyłem rozmowę z Hudsonem. Określa on siebie jako „…ewangelista Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego”. Mieszka w Alabamie.  W ub. tygodniu nawiązał kontakt z A.T. Jonesem, poleciał do Kaliforni i spędził z nim trochę czasu filmując świadectwo, które wzbudziło tyle zainteresowania. Christopher powiedział, że od czasu, gdy wideo ukazało się w sieci, dwa dni temu, jego telefon nie przestaje dzwonić.  Ma więc poczucie, że misja została spełniona. Informacja o kościele została upowszechniona. Hudson rozmawiał z Jonesem wczoraj. Jones jest zadowolony z rozwoju sytuacji i reakcji, z jakimi się spotyka.”

W dalszym ciągu rozmowy prowadzonej międzu redaktorami CNN pojawiło się szereg informacji o Kościele Adwentystów Dnia Siódmego – niektóre jego zasady dotyczące stylu życia, zasad zdrowia, apokaliptycznych korzeni i wiary w rychły powrót Jezusa Chrystusa.

W tekscie podanym na religijnym blogu agencji CNN czytamy m.in.:

“Po prostu kontynuowałem poznawanie głównych zasad poselstwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego,” stwierdza Jones w opublikowanym wideo, opowiadając o tym, jak ostatnio wstąpił z kolegą do Kościoła Adwentystów i o tym, jak jego uwagę przykuło kazanie pastora. „Po prostu spodobało mi się.”

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym we wtorek [27 listopada 2012],  Kościół Adwentystów Dnia Siódmego Ameryce Północnej stwierdza, że Jones został w czerwcu członkiem jednego z adwentystycznych zborów w Południowej Kalifornii.

Czytamy tam również:

„Ostatnio, Angus wypowiadał się odnośnie swojej duchowej drogi i wyraził opinie odnośnie program telewizyjnego „Two and a Half Man.” Komentarze te mają charakter osobisty, odzwierciedlając jego poglądy związane ze zmianami jakie zaszły w jego życiu…”

„Przyjmujemy go z otwartymi ramionami do rodziny światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, jesteśmy poruszeni jego oddaniem Bogu wyrażonym ostatnio w chrzcie przyjętym w jego kościele.”

Wspomnianie oświadczenie nawiązuje również do osoby Christophera Hudsona informując, że osoba, która wyprodukowała i opublikowała filmowy wywiad z Jonesem nie jest pastorem Kościoła Adwentystów.

Hudson, ze swej strony informuje, że urodził sie w rodzinie należącej do Kościoła Adwentystów i został w nim ochrzczony w roku 2000. Określa siebie mianem ewangelisty, który „podróżuje zwiastując poselstwo o Jesusie.”

We wtorek, Jones wydał oświadczenie, w którym przeprosił za to, że aktorzy oraz ekipa filmowa serialu “Two and a Half Men” mogli się poczuć urażeni jego wypowiedzią z wideo.

“Moja osoba była przedmiotem wielu dyskusji, spekulacji i komentarzy w ciągu ostatnich 24 godzin,” mówi Jones w oświadczeniu. „Choć nie jestem w stanie odnieść się do wszystkiego co było powiedziane, wyprostować każde niezrozumienie, czy źle powtórzoną wypowiedź, jest jedna rzecz, którą chcę wyjaśnić.”

“… jestem wdzięczny i mam najwyższe uznanie i szacunek dla wszystkich wspaniałych ludzi z którymi współpracowałem na planie serialu „Two and Half Men” przez ostatnie dziesięć lat, ludzi którzy stali się przedłużeniem mojej rodziny.”

W oświadczeniu Jones nie odnosi się do jego ostatnich doświadczeń w kwestiach wiary, ale Hudson rozmawiający z Jonesem w poniedziałek stwierdził, że „z pewnością ma się on całkiem dobrze.”

Hudson stwierdza, “Naprawdę mam wiele szacunku dla tego młodego człowieka. Jego dojrzałość przewyższa jego wiek.”

 

Na podstawie materiału CNN opracował Arkadiusz Bojko

Tekst CNN, Dag Gilgoff – CNN Belief Blog Co-Editor

http://religion.blogs.cnn.com/2012/11/28/two-and-a-half-men-actors-criticism-of-show-shines-light-on-seventh-day-adventists

Posted in Archiwum.