Health Expo – wspomnienie

@DSC_2027

Ponad 150 osób uczestniczyło w zorganizowanym po raz pierwszy w Chicago programie Zdrowa Niedziela-Health Expo.

Przez 6 godzin w Copernicus Center można było poznać 8 sekretów zdrowego stylu życia. W oparciu o program NEW START, opracowany przez Weimar Center of Health & Education, uczestnikom zaprezentowano jak odżywanie, aktywność fizyczna, woda, światło słoneczne, umiarkowanie i wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek i zaufanie do Boga, wpływają na jakość naszego zdrowia.

Na poszczególnych stoiskach wystawowych można było zobaczyć m.in. jak ćwiczyć bez użycia drogich maszyn, określić swój wiek biologiczny, zmierzyć ciśnienie i sprawdzić grubość tkanki tłuszczowej, przekonać się ile cukru znajduje się w jednej puszce sody, zmierzyć wydolność płuc za pomocą pick flow, a także skosztować wegetariańskich potraw, takich jak domowego chleba z wegańskim smalcem, wegetariańskiego kurczaka czy indyka.

Postanowiliśmy przekazać informacje o zasadach, które w zdecydowanym stopniu wpływają na jakość naszego zdrowia, a jednocześnie nie są kosztowne – mówił reprezentant organizatorów  Arkadiusz Bojko. Zdrowa Niedziela, to program edukacyjny dla ludzi w każdym wieku, dla rodzin i samotnych, promujący zdrowy tryb życia. Nasze codzienne nawyki, nad którymi mamy przecież kontrolę, wpływają na nasze zdrowie bardziej niż inne czynniki. Właśnie te zdrowe zwyczaje promowaliśmy w czasie Zdrowej Niedzieli.

Wszyscy uczestnicy otrzymali bezpłatne materiały drukowane promujące zdrowy tryb życia.

Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Dobrego Słowa i Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Chicago.

@DSC_2093

Aby obejrzeć galerię zdjęć kliknij ikonkę

Posted in Archiwum.