Przyjdź, zobacz, spróbuj!

6 kwietnia o godzinie 12 Copernicus Foundation zaprasza na HEALTH EXPO, które rozpocznie cykl wykładów pod hasłem „Zdrowie – Twój wybór… jak przedłużyć życie o 10-12 lat?”.
Badania naukowe wykazują, że nie geny i nie środowisko, ale nasze codzienne nawyki mają największy wpływ na to jak długo będziemy żyli i jaka będzie jakość naszego życia.

Health EXPO odbywa się w Copernicus Center po raz czwarty. Co roku przyciąga kilkaset osób. W tym roku trwać będzie od godziny 12-5pm.

W trakcie tegorocznej edycji programu będzie można poznać czynniki decydujące o jakości naszego zdrowia, na które mamy wpływ, podejmując codzienne decyzje.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg informacji i badań, które pomogą im ustalić, jakie są najważniejsze wyzwania dla polepszenia jakości zdrowia.
Będzie można zatem skorzystać z:

– pomiaru ciśnienia tętniczego krwi
– pomiaru cukru we krwi*
– pomiaru poziomu cholesterolu*
(* – dla poprawności wyniku zalecamy przyjść na czczo)
– degustacji przysmaków w 100% roślinnych
– masażu
– obliczania BMI (wskaźnika otyłości czyli tzw. Indeksu Masy Ciała-Body Mass Index)

– obliczania wieku biologicznego
– konsultacji z instruktorem fitness
– konsultacji z lekarzem.

Wiedzę zdobytą w trakcie EXPO będzie można poszerzyć dzięki książkom, które dostępne będą na stoisku z bogatą literaturą w zakresie zdrowia i inną.

Kontynuacją EXPO będą wykłady zdrowotne pod hasłem „Zdrowie – Twój wybór… jak przedłużyć życie o 10-12 lat?”.
Tak jak w ubiegłym roku prelegentką będzie Grażyna Kuczek – lekarz medycyny, autorka publikacji na temat zdrowego stylu życia, prelegentką wykładów i seminariów oraz konsultantka w zakresie medycyny naturalnej i zapobiegawczej, koordynator programu NEWSTART © w Polsce.

Grażyna Kuczek odbyła staż i szereg szkoleń z zakresu medycyny naturalnej w amerykańskich ośrodkach Uchee Pines Institute oraz Wildwood Lifestyle Center & Hospital. Zawodowo związana jest z Fundacją Źródła Życia.

W trakcie czterech wykładów, które odbywać się będą od poniedziałku do czwartku o godzinie 7:30pm będzie można dowiedzieć się m.in. co to jest nowa piramida żywienia, jak nie popełniać błędów dietetycznych spowodowanych wielością napływających do nas porad dietetycznych i jak wybierać te, które rzeczywiście są wiarygodne i podniosą jakość naszego życia (poniedziałek).

We wtorek prelegentka odpowie na pytanie: Co najlepiej pić? Jest wiele napojów, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Pijemy kawę, wierząc, że podnosi ciśnienie, herbatę, bo zawiera antyoksydanty i działa antyrakowo. A jak jest naprawdę?

W środę Grażyna Kuczek zmierzy się z tematem picia czerwonego wina i piwa i ich „zdrowotnych” właściwości. Czy rzeczywiście czerwone wino zapobiega miażdżycy a piwo leczy nerki…

Ostatni z wykładów dotyczyć będzie kwestii odpoczynku.

Co dzieje się z naszym organizmem kiedy śpimy, ile należy spać, jak zadbać o głęboki sen, zwalczyć bezsenność i odpoczywać wystarczająco dobrze, aby zachować zdrowie, siły, sprawność i urodę na długie lata życia.

Zapraszamy do Copernicus Center od niedzieli 6 kwietnia, do czwartku 10 kwietnia.

Tak jak w poprzednich latach, organizatorem i sponsorem programów jest Polski Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Chicago.

Dodatkowe informacje: 630.639.3431

 


Posted in Aktualności.