Standing Together Before His Throne (Stojąc wspólnie przed Jego tronem)

Pastor Henry Wright w trakcie sobotniego kazania____ Po otwarciu artykułu kliknij w zdjęcie, by zobaczyć w pełnym formacie

 

Pod tym hasłem wierni Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego z chicagowskiej aglomeracji zgromadzili się w dniu 12 maja na wspólnym, kilkutysięcznym, poszerzonym nabożeństwie.

Tak jak w poprzednich latach zgromadzenie miało miejsce na terenie Wheaton College (http://www.wheaton.edu/About-Wheaton ), jednej z większych chrześcijańskich, konserwatywnych uczelni w USA gościnnie otwierających dla nas swe podwoje.

Szkoła Sobotnia odbywała się w siedmiu, wiekowo określonych grupach z wykorzystaniem sal wykładowych różnych wydziałów collage’u. Wspólne nabożeństwo dla dzieci i dorosłych odbywało się w mieszczącej ok. 2.5 tys. osób Edman Chapel. Młodsza i starsza młodzież miała swoje osobne nabożeństwa.

Zjazd gościł trzech mówców. Szkołę Sobotnią na głównej sali poprowadził Japhet de Oliviera, dynamiczny i nowatorski lider ze szczególnym miejscem w sercu dla młodzieży. Otrzymał on BA w teologii i MA w religii z Andrews University (http://www.andrews.edu), na campusie Newbold College (http://www.newbold.ac.uk) (Wielka Brytania). Japhet jest kapelanem na Andrews University. W czasie nabożeństw przedpołudniowych skierował również specjalne poselstwo w grupie młodszej młodzieży.

Henry Wright, siedemdziesięcioletni (ta informacja wywołała zdziwienie na wielu twarzach), dynamiczny i przykuwający uwagę słuchaczy mówca jest absolwentem Oakwood College (http://www.oakwood.edu). Posiada też magisterium w teologii systematycznej z Andrews University. Obecnie jest pastorem dynamicznie rozwijającego się Community Praise Center SDA Church Alexandria, Virginia.

Keren Graves była mówcą zaproszonym do grupy młodzieży starszej (Young Adults). Jest magistrem w Youth Ministry. Studiowała w seminarium duchownym na Andrews University. Obecnie pracuje jako dyrektor działu młodzieży w An Arbor, MI.

W czasie wieczornego koncertu, którego sponsorem, tak jak w poprzednich latach był Adventist Midwest Health ( http://www.keepingyouwell.com) gościliśmy znay zespół Selah (http://selahonline.com).

Selah, zadebiutowała w 1999 roku albumem „Be Still My Soul” zdobywając w roku 2000 Dove Award za „Inspirational Album of the Year”. Wykonawcy podbili serca adwentystycznej publiczności nie tylko jakością wykonań, nawiązujących do tradycyjnego i nowoczesnego nurtu muzyki Gospel, ale przede wszystkim swoją bezpretensjonalnością i brakiem showmaństwa udzielającego się czasami nawet chrześcijańskim artystom tego formatu (Selah wydała ok. 10 albumów).

Prócz poselstw, które płynęły z kierowanych do słuchaczy przemówień, dodatkową duchową wartością udziału w convocation było doświadczenie wieloetniczności i wielokulturowaści Światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, będącego urzeczywistnieniem apokaliptycznej wizji z 14 rozdziału Księgi Objawienia:

I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:

Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.

 

Zapraszamy za rok!

Pastor Arkadiusz Bojko

 

Pełna galeria znajduje się na naszym Facebook – Polski Kosciol Adwentystow Dnia Siodmego w Chicago. Zapraszamy!

 

Posted in Aktualności.