„Tajemnice Starożytności” i „Zakazana archeologia”

  Zapraszamy na dwie serie wykładów dra Alfreda Palli, które rozpoczną się już w najbliższy weekend, w Copernicus Center w Chicago.

Pierwsza seria, zatytułowana „Tajemnice Biblii Starożytności”, rozpocznie się 11 maja o godz. 6.30 pm i będzie kontynuowana w dniach od 12 do 15 maja o godz. 7pm.

W trakcie spotkań dr Palla odpowie m.in. na pytania czy Biblia jest wiarygodna w świetle wypełnionych proroctw i odkryć archeologicznych oraz opowie o zapomnianym imperium Hetytów, Petrze i tajemnicy piaskowych wzgórz.

 Druga seria pod hasłem „Zakazana archeologia” prowadzona będzie od 19-21 maja. Spotkania odbywać się będą o 7 pm. Popularne teorie powstania świata zakładają miliony lat procesów ewolucyjnych i przejście ludzkości od form najbardziej prymitywnych do tych reprezentowanych przez współczesnego człowieka. Czy ludzie żyjący przed nami naprawdę byli prymitywni? Czy znaleziska paleontologii rzeczywiście potwierdzają teorię ewolucji a przeczą biblijnemu opisowi stworzenia? Czy istnieją znaleziska, których publikacja jest niemile widziana, czy może wręcz zakazana? Odpowiedzi na te i inne pytania poznać będzie można w trakcie spotkań z doktorem Pallą.

Dr Alfred Palla jest pisarzem, podróżnikiem i biblistą. Studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie oraz biblistykę na uczelniach w USA. Napisał między innymi: „Poznaj swoją osobowość i dary duchowe”, „Radość mimo trudności”, „Skarby Świątyni”, „Sekrety Biblii”, „Sukces w Twoich rękach”, „Całun Turyński: wielka historia czy wielka mistyfikacja?”, „Mądrość starożytnych”, „Kod Leonarda da Vinci: fakt czy fikcja?” i „Niewidziana wojna o Twoje życie”.

– Biblia jest niezwykłą księgą. Odpowiada na najważniejsze pytania, jakie stawiają sobie myślący ludzie. Zawiera cenne informacje o przeszłości, a także proroctwa, których wypełnienie wskazuje na jej natchnienie. Bóg za jej pośrednictwem zmienia nas na lepsze i pozwala lepiej poznać swoje prawdy.

 Biblia jest najlepiej poświadczonym i najwierniej zachowanym dziełem starożytności, co potwierdziły między innymi odkrycia w Qumran. Jest też niezwykle rzetelnym historycznym dokumentem, na co wskazują liczne odkrycia archeologiczne. W dniach 11-15 maja będę mówił o wiarygodności Pisma Świętego w kontekście ciekawych odkryć i biblijnych proroctw. Treść Biblii nie zawsze zgadza się z przyjętymi obecnie naukowymi teoriami, ale wielokrotnie okazywało się, że to ona ma rację. Niektóre z kontrowersyjnych tematów i odkryć przybliżę podczas wykładów pt. Zakazana archeologia w dniach 19-21 maja. Moje wykłady są przystępne i ilustrowane przeźroczami. Prowadziłem je w wielu miejscach, dlatego jestem przekonany, że także w Chicago spotkają się z zainteresowaniem – mówi Alfred Palla.
– Środowisko polonijne jest mi bardzo bliskie, gdyż spędziłem w Chicago wiele lat. Publikowałem w tutejszej prasie. W Chicago sprzedano również tysiące moich książek. Dlatego cieszę się, że znów tu jestem. Mam nadzieję, że zobaczę znajome twarze, a wielu rodaków przyprowadzi na moje wykłady swoich bliskich.  Serdecznie zapraszam.

Wstęp na wykłady jest wolny.

 

Posted in Aktualności.