Wygraj z czasem – wspomnienie

Mało ludzi ma wystarczająco dużo czasu, a przecież każdy ma prawie cały czas, który istnieje. Co to jest czas? Jak go lepiej wykorzystać?

W dniach 26, 28, 29 kwietnia oraz 3, 5, 6 maja  prelegent z Polski – pastor Grzegorz Korczyc, odpowiadał na te i inne pytania w cyklu wykładów pt: “Wygraj z czasem”

– Zagadnieniem czasu zająłem się, gdy obowiązki zawodowe wymusiły taką potrzebę. Nie byłem usatysfakcjonowany tym, jak wypełniam swój czas. Szukając rozwiązań i lepszych metod zarządzania nim, poznawałem temat coraz bardziej według zasady: „Czym głębiej w las, tym więcej drzew” – mówi G. Korczyc. – Czas to nie tylko metody zarządzania nim, ale spojrzenie w przyszłość i na to, co niesie ze sobą – dodaje. – Widząc efekty, jakie przyniosły wprowadzone zasady, postanowiłem podzielić się tym materiałem z innymi. W ciągu kilku lat miałem przywilej przeprowadzenia wielu takich spotkań w różnych częściach Polski. Kilka miesięcy temu zostałem poproszony o przedstawienie tego zagadnienia w Chicago.

Wydarzenia ostatnich tygodni uświadomiły nam niepowtarzalną wartość czasu. Nie możemy go zatrzymać, nie potrafimy go cofnąć. Zmarnowany, nigdy nie wraca, występuje zawsze w ograniczonej ilości. Na pewno zatem, warto nauczyć się, jak wykorzystywać go lepiej – tak zachęcał do uczestnictwa w wykładach pastor Arkadiusz Bojko.

Podczas każdego spotkania uczestnicy otrzymali pigułkę praktycznych rad w zakresie organizacji czasu, dowiedzeli się, jak eliminować, tzw. „element zaskoczenia” wywoływany przez nieplanowane sytuacje. Spotkania uświadomiły nam, że czas którym dysponujemy należy do nas i na nas spoczywa odpowiedzialność za jego właściwe wykorzystanie.

Aby obejrzeć video z wykładów naciśnij ikonkę

Skrypt (pobierz skrypt z wykładów)

Posted in Archiwum.