ZDROWA NIEDZIELA – HEALTH EXPO – po raz drugi w Chicago.


Po rozwinięciu tekstu KLIKNIJ w ZDJĘCIE żeby zobaczyć w pełnym wymiarze

Przez 4 godziny, 25 marca w Copernicus Center można było poznać 8 sekretów zdrowego stylu życia. W oparciu o program NEW START, opracowany przez Weimar Center of Health & Education, uczestnikom zaprezentowano jak odżywanie, aktywność fizyczna, woda, światło słoneczne, umiar, powietrze, odpoczynek i zaufanie do Boga wpływają na jakość naszego zdrowia.

Na poszczególnych stoiskach wystawowych można było zobaczyć m.in. jak ćwiczyć bez użycia drogich maszyn, określić swój wiek biologiczny, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, przekonać się ile cukru znajduje się w jednej puszce sody, zmierzyć wydolność płuc za pomocą pick flometru, a także skosztować smacznych wegetariańskich potraw, takich jak domowego chleba z wegańskim smalcem, pasztetem z pestek dyni, zielonej soczewicy, czy koreczków z tofu. Wszystko to w otoczeniu przepięknych jadalnych dekoracji.

Postanowiliśmy przekazać informacje o zasadach, które w zdecydowanym stopniu wpływają na jakość naszego zdrowia, a jednocześnie nie są kosztowne – mówił pastor Arkadiusz Bojko. Zdrowa Niedziela, to program edukacyjny dla ludzi w każdym wieku, dla rodzin i samotnych, promujący zdrowy tryb życia. Nasze codzienne nawyki, nad którymi mamy przecież kontrolę, wpływają na nasze zdrowie bardziej niż inne czynniki. Właśnie te zdrowe zwyczaje promowaliśmy w czasie ZDROWEJ NIEDZIELI.

Wszyscy uczestnicy otrzymali bezpłatne materiały drukowane promujące zdrowy tryb życia.

Już za tydzień (30 marca – 1 kwietnia) Polski Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Chicago zaprasza również do Copernicus Center na kolejną serię wykładów ZDROWIE NA TALERZU, doktora Romana Pawlaka z East Carolina University, NC, a za kilka tygodni na Szkołę Wegetariańskiego Gotowania.

 

Posted in Aktualności.