Zdrowa Niedziela

zdrowa niedziela 0115-20 minut spędzone na wystawie może być początkiem zmian, które będą owocowały przez resztę naszego życia.

Zdrowa Niedziela

Po raz pierwszy w Chicago zagości program Zdrowa Niedziela-Health Expo.

Imprezę zaplanowano na 14 marca. Odbywać się będzie w Copernicus Center (5216 W. Lawrence Ave.) od godziny 2-7pm.

– Zdrowa Niedziela to program edukacyjny promujący zdrowy tryb życia, przeznaczony dla ludzi w każdym wieku, dla rodzin i samotnych. Codzienne nawyki, nad którymi mamy przecież kontrolę, wpływają na nasze zdrowie bardziej niż inne czynniki. Właśnie te zdrowe przyzwyczajenia będziemy promować w czasie naszej imprezy – mówi reprezentant organizatorów, Arkadiusz Bojko. – Unikalnością naszego programu jest kompleksowość przedstawianych zagadnień, zwartość a jednocześnie różnorodność formy – dodaje.

– Zdrowie, to bardzo aktualny temat. Wielu z nas, emigrantów, boryka się z problemem braku ubezpieczenia zdrowotnego. Sytuacja zmusza wiele osób do wydawania ogromnych ilości pieniędzy na ratowanie zdrowia czy życia. Inni wydają pieniądze na specyfiki mające podobno zachować lub poprawić ich zdrowie. Postanowiliśmy przekazać informacje o zasadach, które w zdecydowanym stopniu wpływają na jakość naszego zdrowia, a jednocześnie nie są kosztowne. Zamiast wykładów rozciągniętych w czasie, proponujemy „Zdrowie w Pigułce” – ekspozycję przedstawioną w jednej lokalizacji, która tematycznie dotyka ośmiu zagadnień i wiedzę o nich przekazuje szybko i przystępnie. 15-20 minut spędzone na naszej wystawie może być początkiem zmian, które będą owocowały przez resztę życia.

W trakcie Expo będzie można dowiedzieć się jak ruch, właściwa dieta, picie odpowiedniej ilości wody, korzystanie z promieni słonecznych i świeżego powietrza, umiarkowanie, odpoczynek i zaufanie do Bożej Opatrzności wpływają na nasze zdrowie. – Powyższe zagadnienia, oparte o solidną podstawę naukową, przedstawiane będą w formie bardzo przystępnej, pełnokolorowej ekspozycji graficznej, mini wykładów, mini szkoły gotowania, zajęć interaktywnych i degustacji. Dla zwiedzających będziemy mieli również przygotowane bezpłatne materiały drukowane, promujące zdrowe nawyki oraz propozycje innych programów w dziedzinie zdrowia, jak na przykład Szkoła Wegetariańskiego Gotowania czy wykłady doktora Romana Pawlaka z East Carolina University – zachęca do odwiedzenia Expo A. Bojko.

Organizatorzy chcieliby, aby Zdrowa Niedziela stała się imprezą cykliczną. – Naszym celem jest odpowiedzieć na zapotrzebowanie polskiej społeczności w Chicago. Jeżeli okaże się, że program spotkał się z zainteresowaniem Polaków, jeżeli do jego promocji będą chciały przyłączyć się polonijne media, na pewno będziemy chcieli go powtórzyć.

Wstęp na Expo jest bezpłatny.

Więcej informacji pod numerem telefonu (630) 322 9169.

14 marca(3)

Posted in Archiwum.