Reklama wykładów w polskim radiu 

Już po raz drugi w Chicago gościł profesor Roman Pawlak z East Carolina University. Po serii zeszłorocznych wykładów poświęconych diecie i chorobom serca oraz nowotworom, w tym roku zaprezentował prelekcje dotyczące wpływu diety na choroby krążenia, cukrzycę i osteoporozę.

Wykłady odbyły się  9, 10 i 11 października o godz. 7. 30 pm w First Presbyterian Church (1755 Howard Ave Des Plaines, IL 60018).

Roman Pawlak Ph.D, RD, jest profesorem odżywiania i dietetyki na East Carolina University w Greenville, NC. Studia doktoranckie ukończył na University of Southern Mississippi. Na swojej uczelni wykłada: Nutrition and Wellness (Dietetyka a zdrowie), Nutrition in Metabolism and Physiology (Dietetyka, metabolizm i fizjologia), Vegetarian Nutrition (Dietetyka wegetariańska) i Nutrition Science (Dietetyka w ujęciu naukowym).

Szczególnym zainteresowaniem profesora Pawlaka jest profilaktyka dietetyczna realizowana w oparciu o działalność kościołów i placówek społecznych.

Roman Pawlak jest autorem książki I am the Lord that heals you oraz współautorem książki Matka wegetarianka i jej dziecko.

Jest członkiem zespołu ekspertów Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetyków (American Dietetic Association) w zakresie żywienia wegetariańskiego. Zasiada w kolegiach redakcyjnych kilku profesjonalnych wydawnictw naukowych.

Badania naukowe dra Pawlaka publikowane są w amerykańskich i międzynarodowych pismach naukowych, takich jak Ethnicity and Disease, Journal of Primary Prevention czy Journal of Nutrition Education and Behavior.

Profesor prowadził wykłady w Europie, Ameryce Północnej i Południowej.

  

Wykład 1 – Dieta a choroby układu krążenia

 

Podczas sobotniego nabożeństwa

 

Wykład 2 – Cukrzyca

 

Wykład 3 – Dieta a osteoporoza?

 

 

 

Ulotka 01

Ulotka 02